UVOD    O NÁS     ROBOTIZÁCIA   NOVINKY   KONTAKT     
ROBOT  v strojárskej výrobe

 

INOVÁCIA V POHYBE

   Roboty Mitsubishi už roky demonštrujú výkonnosť a produktivitu svojej inovatívnej technológie v tisíckach aplikácií po celom svete.

   Roboty Mitsubishi sa používajú v takmer všetkých oblastiach automobilového priemyslu a jeho dodávateľských firmách, v medicínskej a laboratórnej technike ako aj v tréningových aplikáciách. So svojimi výkonnými riadiacimi jednotkami prestavujú tieto roboty efektívne, spoľahlivé a ľahko inštalovateľné riešenie pre všetky aplikácie od manipulácie s obrobkami alebo nástrojmi, kontrolu kvality, montáž malých i veľmi malých dielov až po komplexné úlohy, v ktorých riadiaca jednotka robota riadi aj celé zariadenie.

 

Presné operácie na malom priestore

Kompaktné paralelné rameno SCARA robota Mitsubishi je so svojou inštalačnou plochou o veľkosti stránky A5 a  opakovacou presnosťou ±0,005 mm jedinečné na celom svete. S takouto presnosťou a dobou cyklu len 0,28 s je takmer ideálne pre aplikácie s presným osadzovaním súčiastok.

 

Malé a kompaktné

Malé a kompaktné sú aj riadiace jednotky robotov MELFA. Pri rozmeroch takmer o veľkosti PC sa môžu nainštalovať na malom priestore, bez toho aby zaberali cennú produkčnú plochu. S multitaskingovým riadením a výkonným programovacím jazykom MELFA BASIC sa dá ľahko realizovať riadenie časti zariadenia. Inštrukcie programovacieho jazyka jednoducho podporujú napríklad aj pripojenie kamier pre rozoznávanie objektov.

 

Sila a presnosť

Vysokopresné AC servomotory pohybujú cez bezvôľové harmonické prevodovky jednotlivými osami robotov. Priamo po zapnutí napájania môže robot začať so svojou prácou, pretože každý motor má absolútny enkóder pre určenie polohy.

 

Flexibilné použitie

Keďže sú roboty Mitsubishi vybavené so  štandardnou prírubou pre chápadlo, môžu sa na nich namontovať ľubovoľné chápadlá podľa ISO 9404-1. Vo vnútri umiestnené káble a hadice zabraňujú zaháknutiu robota s perifériou. Cez bezsnímačovú identifikáciu kolízie reaguje robot na nepredvídateľné zrážky. Ďalej disponujú roboty funkciou mäkkého spínania osí pre zlepšenie skladacích procesov.

 

Rýchle uvedenie do prevádzky

Doba prvého uvedenia do prevádzky robotického systému Mitsubishi je len cca 5 minút. Vzhľadom na ľahko zrozumiteľný  programovací jazyk a komfortné softvérové nástroje je programovanie a prevádzka detskou hračkou.

 

Univerzálne rozšíriteľný

Vzhľadom na veľký počet opcií a rozširujúcich kariet sa môže robot ideálne prispôsobiť svojmu pracovnému okoliu a  príslušnej aplikácii.  K tomu patria chápadlá ako aj zásuvné karty pre pripojenie do najrôznejších sietí ako aj rozšírenia vstupov/výstupov a mnoho ďalších.

Malé roboty. Veľké riešenia.

Moderná automatizačná technika od Mitsubishi Electric je jednou z hnacích síl pre technický pokrok a komerčný úspech na celom svete. Roboty MELFA nie sú koncipované ako špeciálne stroje pre individuálne riešenia, ale svoju úplnú flexibilitu rozvíjajú až ako komponenty kompletného systému.

Je jedno, či sa jedná o jednoduchú manipuláciu alebo komplexné úlohy, ako napr. Pre automobilový priemysel a jeho subdodávateľov, hospodárnosť a vysoká spoľahlivosť je to, čo pri všetkých aplikáciách stojí na prvom mieste. Roboty Mitsubishi spĺňajú túto úlohu vždy bravúrne.

Ďalšími typickými aplikáciami pre tieto roboty sú manipulácia z obrobkami a nástrojmi, kontrola kvality, osadzovanie a montáž malých a miniatúrnych dielov ako aj manipulácia v medicínskej a laboratórnej technike.

 

 

 


      Navštívte našu stránku na Facebooku
Klimasoft s.r.o. © 2012

schmidl@klimasoft.com