UVOD    O NÁS     ROBOTIZÁCIA   NOVINKY   KONTAKT     
Klimasoft na MSV NITRA 2012

 

Klimasoft na MSV NITRA 2012

 

V dňoch 22.-25.5.2012 sa na výstavisku Agrokomplex konal 19. Medzinárodný Strojársky veľtrh.

Naša spoločnosť Klimasoft s.r.o. sa na ňom zúčastnila v spoločnej expozícii s firmou CNC Invest SK s.r.o., zaoberajúcou sa predajom, záručným a pozáručným servisom japonských obrábacích strojov značiek OKUMA, CITIZEN a brazílskych obrábacích strojov ROMI.

 

Predstavili sme robotickú bunku pozostávajúcu z stroja OKUMA GENOS L4000E a robota Mitsubishi Electric RV-6SD. Ide o 6-osého robota s riaidacou jednotkou CR2D, ktorá podporujem multitasking. Obe zariadenia boli prepojene cez V/V karty a komunikovali na binárnej úrovni. Robot má dosah 781mm a nosnosť ramena je 6kg. Opakovatelnosť (presnosť) je ±0,02mm.

 

Takáto bunka má mnohostranné využitie a môže byť pripojená prakticky do akéhokoľvek stroja - súboru strojov príp. dalším pojazdom.

 

Zákazníkov predovšetkým zaujala variabilita riešenia, rýchlosť a presnosť manipulácie s obrobkom. Často dopytovaná bola cena a návratnosť daného riešenia, tu bola našim obchodný zástupcom vysvetlená filozofia a to, že sa jedná vždy o unikátne riešenie, ktoré musí byť aplikované na danú výrobu.

 

Opäť sa potvrdilo, že nie je problém "prečo použiť robot", ale "kde" a "akým spôsobom" ho použiť ...

 

 


 

       Navštívte našu stránku na Facebooku
Klimasoft s.r.o. © 2012

schmidl@klimasoft.com